Viral Film

Viral, viroloji kelimesinden türeyen ve hızla yayılmak anlamına gelen bir terimdir. Viral reklamda dijital kanallarda hızla yayılmayı amaçlayarak yapıldığı için viral reklam ismini almıştır. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube vb. sosyal medya mecralarında etkileyici ve mizahı yüksek videoların paylaşılıp çok hızlı bir şekilde yayılma olasılığı yüksektir. Bu video türlerine viral video denir.

Marka olarak hem bilinirliğinizi arttırmak hem de kullanıcılar üzerinde duygusal anlamda bir etki bırakmak istiyorsanız viral reklam filmlerine başvurmalısınız. İnternette gezinen insanları paylaşım butonuna bastırmak çok zordur fakat viral filmler ile güncel, mizahı yüksek ve insanlar üzerinde etki bırakacak projelerle paylaşılma ve konuşma oranınızı arttırabilirsiniz.

Viral videolar, viral reklamlar ve viral filmler için  dijital medyanın en efektif reklam türü diyebiliriz, fakat unutulmaması gereken önemli nokta hedef kitlenizi ve ilgi alanlarını doğru analiz etmekten geçer. Hedef kitle ve sektör analizi yapılmadan hazırlanan bir viral film marka için dijital bir krize sebebiyet verebilir.

Fikirbuzz olarak, kreatif ekibimizle markanızın bilinirliğini artırmak ve sektörünüzde  farkındalık yaratmak için sizlere viral film ve süreçleri konusunda yardımcı olmak isteriz.

Yaratıcı ve fark yaratan viral filmler hazırlamamızı isterseniz, yandaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

TEBRİKLER!

Dijitale ilk adımı attınız ☺
Müşteri Temsilcimiz en kısa zamanda size eşlik edecek.