Reklam & Banner

Markanızın reklam hedefine uygun olarak diğer sitelerde reklamlarını yayınlaması için özelleştirilmiş ölçülere uygun olarak banner çalışmaları yapmak gereklidir. Çalışılacak bu bannerlar hem reklam politika kurallarına hem de internet kullanıcı davranışlarına uygun olmalıdır. Fikirbuzz olarak markanızın reklam hedeflerine uygun olarak uzman ekibimiz statik veya hareketli reklam banner çalışmaları yapmaktadır. Banner tasarımlarında, teknolojiyi takip ederek web standartlarına uygun HTML5 yapısı kullanarak süreci ilerletmekteyiz.

Banner; web sitelerinde bulunan reklam alanlarının genel adıdır. Siteler ziyaretçi çekebilmek amacıyla hareketli veya hareketsiz olarak tasarlanabilir. Bannerler tıklandığında reklamı yapılan web sitesine kullanıcıyı yönlendirmektedir.  Bannerlar ne kadar ilgi çekici ve etkili olursa  o kadar çok kişiye ulaşır ve yönlendirilen siteye daha çok kullanıcı çeker.  Web sitesine daha fazla ziyaretçi çekilmesi amaçlandığı için tasarımının farklı, akılda kalıcı ve kullanıcıda merak uyandırıp siteyi ziyaret ettirecek şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Dijital reklamcılıkta banner kullanımı uluslararası standart boyutlarda hazırlanır.  Bunu sebebi sitelerdeki trafiğin belli bir yazılım ile ölçülebilmesi içindir. Ayrıca reklam boyutları bir ekranda  gözün en  kolay algılayacağı boyutlardır.  Bu yüzden rekam bannerlar sitenin en çok kullanılan alanlarının olduğu bölgede kullanılır.  Bannerlar sitenin farklı alanlarında farklı boyutlarda oluğu için tek ölç değil banner set olarak tasarlanır.

Banner tasarlanırken dikkat edilmesi gerekenler;

Bizimle işbirliği yapmak isterseniz yandaki iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

TEBRİKLER!

Dijitale ilk adımı attınız ☺
Müşteri Temsilcimiz en kısa zamanda size eşlik edecek.