(Dijital PR) Kriz Yönetimi

Dijital marka iletişim süreçleri bütün olarak planlanıp, tek bir dil üzerinden sürdürülmelidir. Markanızın hangi mecrada nasıl yer aldığı, nerelerde haber olduğu, mecraların sizin hizmetlerinizden hangilerini değerli bulup yayınladığı, seçmiş olduğunuz dil ve bütünsel olarak yapılan planlamayla ilişkilidir.

Kriz Yönetimi ve Takibi

Dijital kanallarda markanız  hakkında meydana gelecek herhangi bir negatif  yorum veya saldırı; kontrol altına alınarak yönetilmezse özelikle sosyal medyada ve dijital haber mecralarında olumsuz sonuçlara ve  kullanıcı algısını negatif yönde etkileyecek durumlara neden olabilir. Kısacası her an bir krizle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda krizin hangi mecrada nasıl başladığı ve geliştiği, o mecranın dinamikleri, nasıl yorumlandığı, hangi mecralara sıçrayabileceği gibi konuların öngörülmesi kriz yönetiminizde size yardımcı olacaktır. Dijital mecralara hakim olmanız, marka içeriklerinizin kaliteli ve müşteri sadakatinizin yüksek olmasıda olası bir dijital krizde marka olarak elinizi güçlendirecektir.

Günümüzde bir çok marka maalesef farkında olmadan bir çok dijital  krize sebep olabiliyor ve markasının dijital algısını doğru yönetemiyor. Dijital kanallarda meydana gelen bir kriz eğer kontrol ve takip edilmezse kısa sürede yayılarak markaya ciddi zararlar verebilir. Bunun için markanızla ilgili dijital gelişmeleri real time takip etmeli ve markanız için bir kriz planı oluşturmalısınız.

Dijital kriz yönetimi konusunda markalarımızı 2 farklı otomasyon ve profesyonel bir ekiple koruyoruz. Siz de bu konuda destek almak isterseniz, yandaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

TEBRİKLER!

Dijitale ilk adımı attınız ☺
Müşteri Temsilcimiz en kısa zamanda size eşlik edecek.