Dijital Medya Kampanya Yönetimi

Dijital mecralarda yürüteceğiniz geri dönüşümü yüksek reklam çalışmaları için öncelikle hedef kitlenize özgü kampanyalar kurgulamalısınız.  Bütünleşik pazarlama mantığıyla tüm mecralaralarda eş zamanlı olarak kampanya kurgusu yönetmek zor gibi görünsede rakip analizi ve doğru medya planıyla kampanyanıza yüksek geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Bütünleşik kampanya kurguları marka algısını güçlendirerek satın alım süreçlerini pozitif yönde etkilemektedir.

Dijital Medya Kampanya Yönetimi 

Markanız için yapacağınız kampanyanın verimli olabilmesi için doğru mecra ve hedef kitle analizi olmazsa olmazlardan. Hedef kitleyi harekete geçirerek markanız hakkında konuşmalarını sağlamak öncelikli hedefiniz olmalıdır. Bu sayede kulaktan kulağa pazarlama yaparak hedef kitlenize doğru mesajları iletebilirsiniz.

Bir dijital reklam kampanyasının verimli olabilmesi için olmazsa olmazlardan biride  hedef kitlenizi harekete geçirici söylemlerdir. “Örn. %10 indirim, 3 al 2 öde, size özel kampanya” gibi. Hedef kitlenizin ilgi alanına giren bir kampanya havucu katılımı ve etkileşimi arttıracaktır. Doğru planlanlanmış bir kampanyanın tamamlandıktan sonra analizi ve raporlaması da markanız adına geri bildirim olarak çok önemlidir.

Bir dijital reklam kampanyasında markanın metrikleri, hedef kitlesini ve rakiplerini ne kadar iyi tanıdığı, hangi mecralarda ne frekansta yer alacağı, söylemi ve kampanyayı destekleyen kreatif tasarımları kampanyanın gidişatını etkileyen temel süreçlerdir.

Bizler Fikirbuzz olarak; dijital reklam kampanyalarınızı rakip analizinden başlayarak, kreatif çalışmalara kadar aşama aşama kurguluyor ve yönetiyoruz. Siz de bu konuda profesyonel bir ekiple çalışmak isterseniz yandaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirisiniz.

TEBRİKLER!

Dijitale ilk adımı attınız ☺
Müşteri Temsilcimiz en kısa zamanda size eşlik edecek.