Arama Motoru Takibi

İnternet üzerinde yapılan her işlem dijital kanallarda kalıcı olarak bir iz bırakır. Markanıza ait her içerik bir kaynak niteliğindedir ve başta google olmak üzere arama motorları tarafından düzenli olarak indekslenir, yani kayıt altına alınır.

Bu içerikler kendi sitenizde yayınlanan bir bilgi olabileceği gibi,  başka bir mecrada kontrolünüz dışında, marka algınızı olumsuz olarak etkileyebilecek bir içerikte olabilir.  Markanız veya ürününüz hakkında arama yapan herkes bu içeriklerle karşılaşır ve olumlu olarak arama yapan kullanıcının algısı markanız için olumsuza dönüşebilir.

Bu gibi durumlarda;  marka itibarını korumak için öncelikle linklerin sahibine ulaşılmaya çalışılır ve genelde bu adım çok işlemez. Arama motorlarının prosedürleri, protokolleri dahilinde  kendinizi ispat eden belgelerle başvuru ve takibi yapabilirsiniz.  Başvuru  titizlikle yapılması gereken bir iştir.  Çünkü yapılan başvuruda eksik bilgi veya yetersiz belge-veri arama motorunun karar aşamasını uzatır veya başvurunun geçerli dayanağı olmayan bir başvuru olduğuna hükmedilebilir.

Arama motorunun işlevi aranan kelime hakkında olumlu olumsuz bütün veriyi kullanıcısına en kısa ve doğru şekilde göstermek ve listelemektir. Markanızın dijital kanallarda itibarını korumak ve algı yönetimi yapmak profesyonellik gerektiren bir durumdur. Arama motorlarını takibe alarak markanıza özel anahtar kelimeleri izleyebilirsiniz.

Ajans olarak markalarımızın dijital itibarları bizler için çok önemli. Bu konuda profesyonel destek almak isterseniz, yandaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

TEBRİKLER!

Dijitale ilk adımı attınız ☺
Müşteri Temsilcimiz en kısa zamanda size eşlik edecek.